MS v akrobatickém rock and rollu formací

Letenský pohár

05.10.2019

MS v akrobatickém rock and rollu formací

Název akce: Mistrovství světa v akrobatickém rock and rollu formací, Světový pohár párů Main Class Free Style a Junior 

Místo: Hala Královka (Nad Královskou oborou 1080/51, Praha 7)

Datum konání: Sobota 5.října 2019

Začátek kvalifikace: 10:00 hod. (upřesněno bude na webových stránkách soutěže)

Finálový program: 19:00 hod.

Cena vstupenky: Děti do 15-ti let zdarma.
                            V předprodeji na ČSAR 250,-Kč, na místě 500,-Kč

Kontakt: mail: rockinpraha@gmail.com, tel: 736536149

Program: https://www.letenskypohar.cz/file-share

Info o akci: www.letenskypohar.cz, www.rokenrol.czhttps://www.facebook.com/events/493405951417915/

 

V největší závody v akrobatickém rock and rollu v Česku již po pošestnácté přivítá hala Královka na pražské Letné. V sobotu 5. října 2019 nabídne sportovní hala Královka vrcholnou sportovně kulturní akci, mezinárodní soutěž v akrobatickém rock and rollu LETENSKÝ POHÁR, která je v roce 2019 z pověření světové rock and rollové federace (WRRC) Mistrovstvím světa dívčích formací junior i senior 2019, Světovým pohárem juniorů 2019 a hlavní kategorii A.


„Do Prahy se sjedou špičkoví sportovci akrobatického rokenrolu od kategorie juniorů až po královskou kategorii A. Celkem očekáváme účast závodníků z více jak patnácti zemí. K vidění budou formace i páry,“ komentuje Jiří Hais, předseda Českého svazu akrobatického rock and rollu a dodává: „Během celého dne se divákům představí více než 900 sportovců z Francie, Polska, Ruska, Chorvatska, Maďarska, Německa, České republiky, Slovenska a dalších zemí.“

V „královské“ kategorii A předvedou naši i světoví tanečníci ve svých sestavách 5-6 akrobatických figur, salt a rotací, propojených tanečními kroky. „I v kategorii A přivítáme na parketu absolutní světovou špičku. Tito tanečníci a tanečnice v kategorii A a předvádí skutečné vrcholné prvky akrobacie a nádhernou show. Jsme proto rádi, že je můžeme návštěvníkům představit v hlavní části večera. K vidění budou dvojná salta, gymnastické obraty ve výškách kolem pěti metrů, různé rotační figury – to vše na parketu!“ říká Jiří Hais.

Nejvyšší kategorie A je nominační a závodníci zde budou bojovat o kvalifikaci na Mistrovství světa 2019, které se bude v listopadu konat v Moskvě.

Nádhernou show předvedou i dívčí formace v juniorské ktg (do 14 let) i v „seniorské ktg (nad 14 let). Na mistrovství světa formací se nominovaly čtyři české týmy v obou kategoriích. které se pokusí konkurovat skvělým výkonům ruských či maďarských formací, ale i dalším.


Organizátorem soutěže je Taneční a sportovní klub SILUETA a Český svaz akrobatického Rock and Rollu. Soutěž probíhá za podpory městské části Praha 7, hlavního města Prahy a MŠMT.

  • Era Basketball Nymburk - Paristeri Winmasters
  • elw

Aktuality všechny aktuality

Leden 2020

Leden roku 2020 bude patřit basketbalu a veslařským soutěžím. Divíte se, jak se může na Královce veslovat? Věřte tomu, že může, proběhne zde totiž ME v halovém veslování a MČR v jízdě na veslařském trenažeru. Je to poprvé, co se Česká republika stane hostitelem takovéto akce a hned u nás na Královce. A samozřejmě nezapomeneme ani na basketbalová klání, které zde odehraje domácí ZVVZ USK Praha jak v české lize i Eurolize, tak i Nymburk v Lize Mistrů.

zobrazit více

Kontakty

Objednávky haly
objednavky@sapraha.cz
Vrátnice
+420 730 551 114

Vedení haly
Jindřich Knödl
j.knodl@sapraha.cz
+420 602 349 060

partner