MS v akrobatickém rock and rollu formací

Letenský pohár

05.10.2019

MS v akrobatickém rock and rollu formací

Název akce: Mistrovství světa v akrobatickém rock and rollu formací, Světový pohár párů Main Class Free Style a Junior 

Místo: Hala Královka (Nad Královskou oborou 1080/51, Praha 7)

Datum konání: Sobota 5.října 2019

Začátek kvalifikace: 10:00 hod. (upřesněno bude na webových stránkách soutěže)

Finálový program: 19:00 hod.

Cena vstupenky: Děti do 15-ti let zdarma.
                            V předprodeji na ČSAR 250,-Kč, na místě 500,-Kč

Kontakt: mail: rockinpraha@gmail.com, tel: 736536149

Program: https://www.letenskypohar.cz/file-share

Info o akci: www.letenskypohar.cz, www.rokenrol.czhttps://www.facebook.com/events/493405951417915/

 

V největší závody v akrobatickém rock and rollu v Česku již po pošestnácté přivítá hala Královka na pražské Letné. V sobotu 5. října 2019 nabídne sportovní hala Královka vrcholnou sportovně kulturní akci, mezinárodní soutěž v akrobatickém rock and rollu LETENSKÝ POHÁR, která je v roce 2019 z pověření světové rock and rollové federace (WRRC) Mistrovstvím světa dívčích formací junior i senior 2019, Světovým pohárem juniorů 2019 a hlavní kategorii A.


„Do Prahy se sjedou špičkoví sportovci akrobatického rokenrolu od kategorie juniorů až po královskou kategorii A. Celkem očekáváme účast závodníků z více jak patnácti zemí. K vidění budou formace i páry,“ komentuje Jiří Hais, předseda Českého svazu akrobatického rock and rollu a dodává: „Během celého dne se divákům představí více než 900 sportovců z Francie, Polska, Ruska, Chorvatska, Maďarska, Německa, České republiky, Slovenska a dalších zemí.“

V „královské“ kategorii A předvedou naši i světoví tanečníci ve svých sestavách 5-6 akrobatických figur, salt a rotací, propojených tanečními kroky. „I v kategorii A přivítáme na parketu absolutní světovou špičku. Tito tanečníci a tanečnice v kategorii A a předvádí skutečné vrcholné prvky akrobacie a nádhernou show. Jsme proto rádi, že je můžeme návštěvníkům představit v hlavní části večera. K vidění budou dvojná salta, gymnastické obraty ve výškách kolem pěti metrů, různé rotační figury – to vše na parketu!“ říká Jiří Hais.

Nejvyšší kategorie A je nominační a závodníci zde budou bojovat o kvalifikaci na Mistrovství světa 2019, které se bude v listopadu konat v Moskvě.

Nádhernou show předvedou i dívčí formace v juniorské ktg (do 14 let) i v „seniorské ktg (nad 14 let). Na mistrovství světa formací se nominovaly čtyři české týmy v obou kategoriích. které se pokusí konkurovat skvělým výkonům ruských či maďarských formací, ale i dalším.


Organizátorem soutěže je Taneční a sportovní klub SILUETA a Český svaz akrobatického Rock and Rollu. Soutěž probíhá za podpory městské části Praha 7, hlavního města Prahy a MŠMT.

  • elw

Aktuality všechny aktuality

Po dvou měsících se Královka otevírá veřejnosti

Je to skutečně tak. Díky zmírňování opatření kvůli pandemii koronaviru se na Královku vrací aspoň prozatím jenom tréninky. Během nich budeme dbát na dodržování hygienických a hlavně specifických podmínek vlády. Dál jednáme s promotéry, aby se sportovní události na Královku co nejdříve vrátily. Budeme vás včas informovat.

zobrazit více

Kontakty

Objednávky haly
objednavky@sapraha.cz
Vrátnice
+420 730 551 114

Vedení haly
Jindřich Knödl
j.knodl@sapraha.cz
+420 602 349 060

partner