Draft Jr. NBA league

25.09.2019, 10:00

Draft Jr. NBA league

Za necelých 14 dní odstartuje nový ročník prestižní školní basketbalové akce Jr. NBA League. Během slavnostního draftu 25. září v Praze v hale Královka bude 30 školám, které si vybojovaly účast ve školní lize, přidělen dres některého z týmů zámořské ligy NBA.  V dresu tohoto týmu pak budou děti reprezentovat svou školu po celou sezónu.

K účasti v tomto ročníku akce, konané po celém světě, se přihlásilo 87 škol z celé České republiky, které bojovaly v kvalifikačních regionálních kolech Školní basketbalové ligy. I na počtvrté se zvládly kvalifikovat jen tři celky a to vítězové tří předchozích ročníků: Základní škola Josefa Kajetána Tyla v Písku, PORG Praha 4 a Základní škola Švihov.

Tento ročník bude mít hodně nováčků, dokonce 14 z 30 účastníků se kvalifikovalo úplně poprvé.

Nejdramatičtější boje v kvalifikaci byly zřejmě ve skupině H, kde spolu s PORG Praha 4 postoupily Černošice. O jejich postupu na úkor Příbrami rozhodoval až zlatý koš v prodloužení vzájemného zápasu.

Třicet škol je nyní rozděleno do šesti divizí. Draft jim přisoudí identitu jednoho z týmů NBA a začnou divizní boje. Následovat bude konferenční finále pro 16 nejlepších škol. Velké finále proběhne na přelomu listopadu a prosince.

Draft proběhne opět za účasti zástupců NBA Europe, jednoho z ambasadorů Jr. NBA League a bývalého hráče NBA. Jeho jméno odtajníme v nejbližších dnech.

  • elw

Aktuality všechny aktuality

Nařízení vlády

Nařízení Bezpečnostní rady státu, ohledně uzavření sportovišť, se dotklo i haly Královka. Z toho důvodu se do odvolání ruší veškeré akce a pronájmy. Jakmile to bude jen trochu možné, uvidíme se opět na palubovce nebo tribuně.

zobrazit více

Kontakty

Objednávky haly
objednavky@sapraha.cz
Vrátnice
+420 730 551 114

Vedení haly
Jindřich Knödl
j.knodl@sapraha.cz
+420 602 349 060

partner