Draft Jr. NBA league

25.09.2019, 10:00

Draft Jr. NBA league

Za necelých 14 dní odstartuje nový ročník prestižní školní basketbalové akce Jr. NBA League. Během slavnostního draftu 25. září v Praze v hale Královka bude 30 školám, které si vybojovaly účast ve školní lize, přidělen dres některého z týmů zámořské ligy NBA.  V dresu tohoto týmu pak budou děti reprezentovat svou školu po celou sezónu.

K účasti v tomto ročníku akce, konané po celém světě, se přihlásilo 87 škol z celé České republiky, které bojovaly v kvalifikačních regionálních kolech Školní basketbalové ligy. I na počtvrté se zvládly kvalifikovat jen tři celky a to vítězové tří předchozích ročníků: Základní škola Josefa Kajetána Tyla v Písku, PORG Praha 4 a Základní škola Švihov.

Tento ročník bude mít hodně nováčků, dokonce 14 z 30 účastníků se kvalifikovalo úplně poprvé.

Nejdramatičtější boje v kvalifikaci byly zřejmě ve skupině H, kde spolu s PORG Praha 4 postoupily Černošice. O jejich postupu na úkor Příbrami rozhodoval až zlatý koš v prodloužení vzájemného zápasu.

Třicet škol je nyní rozděleno do šesti divizí. Draft jim přisoudí identitu jednoho z týmů NBA a začnou divizní boje. Následovat bude konferenční finále pro 16 nejlepších škol. Velké finále proběhne na přelomu listopadu a prosince.

Draft proběhne opět za účasti zástupců NBA Europe, jednoho z ambasadorů Jr. NBA League a bývalého hráče NBA. Jeho jméno odtajníme v nejbližších dnech.

  • elw

Aktuality všechny aktuality

Po dvou měsících se Královka otevírá veřejnosti

Je to skutečně tak. Díky zmírňování opatření kvůli pandemii koronaviru se na Královku vrací aspoň prozatím jenom tréninky. Během nich budeme dbát na dodržování hygienických a hlavně specifických podmínek vlády. Dál jednáme s promotéry, aby se sportovní události na Královku co nejdříve vrátily. Budeme vás včas informovat.

zobrazit více

Kontakty

Objednávky haly
objednavky@sapraha.cz
Vrátnice
+420 730 551 114

Vedení haly
Jindřich Knödl
j.knodl@sapraha.cz
+420 602 349 060

partner