Česká republika - Rumunsko

17.11.2019, 18:00

Česká republika - Rumunsko

Lvice startují boj o Eurobasket. Podpořte je na Královce i s bonusem

Pro české basketbalistky startují boje o příští evropský šampionát, který uspořádá v červnu 2021 Francie a Španělsko. A Lvice nečeká nic lehkého, když jim červencový los v Mnichově přisoudil čtyřčlennou skupinu spolu s Itálií, Rumunskem a Dánskem.

 

Za necelý měsíc se odehraje první ze tří kvalifikačních oken, po kterém bude mít národní tým roční pauzu od ostrých zápasů. Další okno se totiž odehraje až v listopadu 2020 a skupiny se dohrají na přelomu ledna a února 2021.

 

Na šampionát postoupí devět vítězů jednotlivých kvalifikačních skupin a pět nejlepších týmů ze druhých míst. Pořadí ve skupinách určují zápasy se všemi týmy. Aby ale mohlo dojít k porovnání týmů na druhých místech, budou týmům ze čtyřčlenných skupin, tedy i té české, odečteny výsledky s posledním celkem skupiny.

 

Tým trenéra Štefana Svitka se sejde poprvé v Praze 9. listopadu, úvodní duel kvalifikace sehrají Lvice 14. listopadu v italském Cagliari, o tři dny později přesně na 30. výročí sametové revoluce vyzvou od 18 hodin v Praze na Královce Rumunsko.

 

Od středy 23. října se spouští prodej vstupenek na domácí utkání, a to přímo na tomto odkazu, případně v aplikaci ČBF. K prvním deseti zakoupeným vstupenkám navíc připadne bonus, a to možnost zúčastnit se přednášky moderátora České televize Jiřího Kalemby o MS mužů 2019 v Číně. Přednáška se uskuteční v hale Královka před zápasem s Rumunskem od 16:30.

Zdroj: cbf.cz

  • ZVVZ USK Praha - Nadezhda Orenburg
  • Era Basketball Nymburk - Mornar Bar
  • elw

Aktuality všechny aktuality

Listopad v hale Královka

V listopadu se na Královce bude dít spousta zajímavých sportovních akcí. Začneme šipkařskou exhibicí, kde se představí legenda šipek Phil Taylor. Následující týden se odehrají utkání basketbalové ligy mistrů, kde domácí šampion Nymburk změří síly s favoritem soutěže Tenerife. Hned druhý den po nich se představí ženský basketbal, kdy se v Eurolize utká český mistr ZVVZ USK Praha proti favoritovi na celkové vítězství Jekaterinburgem. Tím basketbal nekončí, začátkem druhé poloviny listopadu se zde odehraje kvalifikace Mistrovství Evropy, kdy se český ženský výběr utká proti Rumunsku. Ale aby to nebylo jen o basketbalu, na Královce se představí i stepařská soutěž. Tak si vyberte svou akci a přijďte na Královku.

zobrazit více

Kontakty

Objednávky haly
objednavky@sapraha.cz
Vrátnice
+420 730 551 114

Vedení haly
Jindřich Knödl
j.knodl@sapraha.cz
+420 602 349 060

partner