Česká republika - Rumunsko

17.11.2019, 18:00

Česká republika - Rumunsko

Lvice startují boj o Eurobasket. Podpořte je na Královce i s bonusem

Pro české basketbalistky startují boje o příští evropský šampionát, který uspořádá v červnu 2021 Francie a Španělsko. A Lvice nečeká nic lehkého, když jim červencový los v Mnichově přisoudil čtyřčlennou skupinu spolu s Itálií, Rumunskem a Dánskem.

 

Za necelý měsíc se odehraje první ze tří kvalifikačních oken, po kterém bude mít národní tým roční pauzu od ostrých zápasů. Další okno se totiž odehraje až v listopadu 2020 a skupiny se dohrají na přelomu ledna a února 2021.

 

Na šampionát postoupí devět vítězů jednotlivých kvalifikačních skupin a pět nejlepších týmů ze druhých míst. Pořadí ve skupinách určují zápasy se všemi týmy. Aby ale mohlo dojít k porovnání týmů na druhých místech, budou týmům ze čtyřčlenných skupin, tedy i té české, odečteny výsledky s posledním celkem skupiny.

 

Tým trenéra Štefana Svitka se sejde poprvé v Praze 9. listopadu, úvodní duel kvalifikace sehrají Lvice 14. listopadu v italském Cagliari, o tři dny později přesně na 30. výročí sametové revoluce vyzvou od 18 hodin v Praze na Královce Rumunsko.

 

Od středy 23. října se spouští prodej vstupenek na domácí utkání, a to přímo na tomto odkazu, případně v aplikaci ČBF. K prvním deseti zakoupeným vstupenkám navíc připadne bonus, a to možnost zúčastnit se přednášky moderátora České televize Jiřího Kalemby o MS mužů 2019 v Číně. Přednáška se uskuteční v hale Královka před zápasem s Rumunskem od 16:30.

Zdroj: cbf.cz

  • Era Basketball Nymburk - Paristeri Winmasters
  • elw

Aktuality všechny aktuality

Leden 2020

Leden roku 2020 bude patřit basketbalu a veslařským soutěžím. Divíte se, jak se může na Královce veslovat? Věřte tomu, že může, proběhne zde totiž ME v halovém veslování a MČR v jízdě na veslařském trenažeru. Je to poprvé, co se Česká republika stane hostitelem takovéto akce a hned u nás na Královce. A samozřejmě nezapomeneme ani na basketbalová klání, které zde odehraje domácí ZVVZ USK Praha jak v české lize i Eurolize, tak i Nymburk v Lize Mistrů.

zobrazit více

Kontakty

Objednávky haly
objednavky@sapraha.cz
Vrátnice
+420 730 551 114

Vedení haly
Jindřich Knödl
j.knodl@sapraha.cz
+420 602 349 060

partner