Basketball Prague Open 2020

29.08.2020

Basketball Prague Open 2020

 

MEZINÁRODNÍ BASKETBALOVÝ TURNAJ DÍVEK U14

USK Praha usilovně pracuje na rozvoji dětí a mládeže v oblasti dívčího basketbalu. Jako jeden z problémů jsou mírně, ale při tom zásadně upravena pravidla pro kategorii U13 a U14. Abychom ulehčili přechod mezi nimi, rozhodli jsme se uspořádat mezinárodní turnaj, kde si týmy mohou vyzkoušet tento přechod a tím lépe připravit svůj tým na nadcházející sezónu.

Uspořádat takovýto turnaj pro děti v hale Královka, kde se odehrálo basketbalové Final Four ženské Euroligy v roce 2015, kde se do dneška hrají zápasy té samé soutěže nebo mužské basketbalové Ligy mistrů, může být pro mnohé hráčky inspirující. Motivací pro nové talenty může být i to, že na Královce trénuje a hraje jeden z nejlepších ženských týmů současnosti ZVVZ USK Praha. Tým, který vyhrál Euroligu a pravidelně hraje její Final Four. Zároveň můžeme světu ukázat, jak velké místo zabírá basketbal v České republice. Jako příklad můžeme uvést 6. místo na letošním Mistrovství světa mužů v Číně nebo senzační umístění žen v roce 2010, které na domácím Mistrovství světa skončily stříbrné. 

Všechny týmy budou odměněny účastnickým diplomem a týmy umístěné od 1. do 3. místa dostanou poháry a medaile. 

Patronkami turnaje budou hráčky ZVVZ USK Praha, které celý turnaj zahájí úvodní řečí. Po finálovém zápase předají ceny týmům umístěným na prvních třech místech.

Více informací naleznete na facebooku a instagramu @basketball_prague_open

 

  • elw

Aktuality všechny aktuality

Fanoušci na Královce

Po dlouhé pauze se na Královku vrací fanoušci. První vlaštovkou byl Mezinárodní basketbalový turnaj, který proběhl minulý týden. Za nedlouho budete svědky soubojů pod bezednými koši na té nejvyšší úrovni. Svoji misi zahájí hráčky ZVVZ USK Praha. Pak na Královce vypuknou evropské basketbalové boje, kde se představí Nymburk v Chamopions League.

zobrazit více

Kontakty

Objednávky haly
objednavky@sapraha.cz
Vrátnice
+420 730 551 114

Vedení haly
Simon Bytel
s.bytel@sapraha.cz
+420 728 634 341

partner