Basketball Prague Open 2020

29.08.2020

Basketball Prague Open 2020

 

MEZINÁRODNÍ BASKETBALOVÝ TURNAJ DÍVEK U14

USK Praha usilovně pracuje na rozvoji dětí a mládeže v oblasti dívčího basketbalu. Jako jeden z problémů jsou mírně, ale při tom zásadně upravena pravidla pro kategorii U13 a U14. Abychom ulehčili přechod mezi nimi, rozhodli jsme se uspořádat mezinárodní turnaj, kde si týmy mohou vyzkoušet tento přechod a tím lépe připravit svůj tým na nadcházející sezónu.

Uspořádat takovýto turnaj pro děti v hale Královka, kde se odehrálo basketbalové Final Four ženské Euroligy v roce 2015, kde se do dneška hrají zápasy té samé soutěže nebo mužské basketbalové Ligy mistrů, může být pro mnohé hráčky inspirující. Motivací pro nové talenty může být i to, že na Královce trénuje a hraje jeden z nejlepších ženských týmů současnosti ZVVZ USK Praha. Tým, který vyhrál Euroligu a pravidelně hraje její Final Four. Zároveň můžeme světu ukázat, jak velké místo zabírá basketbal v České republice. Jako příklad můžeme uvést 6. místo na letošním Mistrovství světa mužů v Číně nebo senzační umístění žen v roce 2010, které na domácím Mistrovství světa skončily stříbrné. 

Všechny týmy budou odměněny účastnickým diplomem a týmy umístěné od 1. do 3. místa dostanou poháry a medaile. 

Patronkami turnaje budou hráčky ZVVZ USK Praha, které celý turnaj zahájí úvodní řečí. Po finálovém zápase předají ceny týmům umístěným na prvních třech místech.

Více informací naleznete na facebooku a instagramu @basketball_prague_open

 

  • ZBL
  • ELW2020

Aktuality všechny aktuality

Královka se otevírá veřejnosti

Je to skutečně tak! Dochází k postupnému rozvolňování vládních opatření. V tuto chvíli smí do haly 500 diváků. Česká ženská basketbalová reprezentace se v přípravných zápasech představí před fanoušky. Naposledy to bylo v listopadu 2019, kdy české Lvice porazily v kvalifikačním utkání Rumunsko a celá hala bouřila. I když nadcházející utkání na Královce jsou přátelská, věříme, že si diváci na tribunu najdou.

zobrazit více

Kontakty

Objednávky haly
objednavky@sapraha.cz
Vrátnice
+420 730 551 114

Vedení haly
Simon Bytel
s.bytel@sapraha.cz
+420 728 634 341

partner