Český basketbal CUP

09.08.2019, 17.00

Český basketbal CUP

 

Start světového šampionátu basketbalistů, na kterém zavlaje česká vlajka po dlouhých 37 letech, se nezadržitelně blíží. Důkaz? Svěřenci trenéra Ginzburga začínají pilovat taktickou přípravu v zápasovém rytmu. Do Prahy si za tímto účelem na @ceskybasketbal Cup (9. – 11. srpna) pozvali další tři účastníky světového šampionátu – Tunisko, Polsko a Jordánsko.

Už tři týdny se čeští basketbalisté připravují na jeden z vrcholů své kariéry. 1. září vstoupí do světového turnaje hitovým soubojem proto americkému Dream Teamu. Nejen na to je potřeba se připravit, a tak ve zbývajícím čase než se zvedne opona toho velkého divadla odehrají devět přípravných zápasů. Tři z nich už klepou na dveře.

Na pražské Královce budou mít fanoušci tu jedinečnou možnost vidět na vlastní oči hvězdy českého basketbalu v čele s tou nejzářivější – Tomášem Satoranským, nově hráčem Chicago Bulls. „Na turnaj se těším, ale zároveň jsem trochu skeptický (usměje se), protože na Královce jsem v životě neměl dobrý zápas. Možná, že to je tím, že tam vždycky dlouhou dobu nehraju. Teď jsem tam ale týden trénoval se střeleckým koučem, tak třeba se to projeví a pro mě se to tam zlepší,“ usmívá se ústřední český rozehrávač.

Lvi rozehrají přípravný turnaj v pátek s Tuniskem (17:00), v sobotu se utkají s Polskem (17:30) a zakončí ho nedělním zápasem proti Jordánsku (15:00). Po českém zápase vždy následují utkání dvou zbývajících účastníků kvalitně obsazeného turnaje.

„Je dobré, že budeme mít spoustu přípravných zápasů, aby se utvořila potřebná chemie a poznali jsme, jaké máme problémy, a mohli je vyřešit. A tyto zápasy počínaje turnajem na Královce pro nás budou dobrým testem. Jistě, na začátku to nebude stoprocentní výkon, ale každý další zápas budeme vypadat líp,“ je si jistý trenér českého výběru Ronen Ginzburg, že forma bude směrem k MS gradovat.

Před domácími fanoušky se bude chtít celek kapitána Pumprly představit v co nejlepším světle a navnadit fanoušky na blížící se šampionát. Kromě předvedené hry a výsledků vyzdvihuje trenér Ginzburg ještě jeden důležitý cíl: „Satoranský, Balvín nebo Schilb se k nám připojili až později a s nimi jsme spolu nějaké čtyři tréninkové dny. Jistě budeme řešit za pochodu spoustu problémů a tady nám to ukáže, co s nimi dělat. Musíme vybudovat týmovou chemii.“

Zajímavý je sobotní duel s Polskem. Ten se totiž zapíše do historie jako vůbec první basketbalové utkání v České republice, které bude odvysíláno pro nevidomé fanoušky. Díky projektu a speciálnímu vysílání Radiožurnálu a Nadačního fondu Světluška, si budou moct nevidomí diváci přímo na pražské Královce naplno užít jedinečnou atmosféru basketbalového utkání.

„Ještě jsem všechny soupisky nekontroloval, ale třeba za Tunisko nastoupí obrovitý pivot Salah Mejri, který hrál za Dallas v NBA, plus mají další hráče z francouzské ligy. Jordánsko má pro změnu pivota z Fenerbahce Ahmeta Duveriogla, který hrál na místě Jana Veselého, když byl zraněný, a Polsko má samozřejmě řadu výborných hráčů. My se ale v těchto utkáních budeme soustředit především sami na sebe,“ vyjmenoval Ginzburg největší hrozby ze strany soupeřů, kteří třebaže nejsou našincům tolik známí, hrají kvalitní basketbal. Jinak by nemohli postoupit na MS.

Vstupenky na pražský turnaj jsou k dispozici na webu České basketbalové federace.

 

Rozpis turnaje

09.08.2019        Česká republika – Tunisko          17:00
09.08.2019        Polsko – Jordánsko                      20:00

10.08.2019        Polsko – Česká republika            17:30
10.08.2019        Tunisko – Jordánsko                    20:30

11.08.2019        Česká republika – Jordánsko      15:00
11.08.2019        Polsko – Tunisko                           18:00

  • ELW2020
  • Basketball Prague Open 2021

Aktuality všechny aktuality

Královka se otevírá veřejnosti

Je to skutečně tak! Dochází k postupnému rozvolňování vládních opatření. V tuto chvíli smí do haly 500 diváků. Česká ženská basketbalová reprezentace se v přípravných zápasech představí před fanoušky. Naposledy to bylo v listopadu 2019, kdy české Lvice porazily v kvalifikačním utkání Rumunsko a celá hala bouřila. I když nadcházející utkání na Královce jsou přátelská, věříme, že si diváci na tribunu najdou.

zobrazit více

Kontakty

Objednávky haly
objednavky@sapraha.cz
Vrátnice
+420 730 551 114

Vedení haly
Simon Bytel
s.bytel@sapraha.cz
+420 728 634 341

partner